Trening dla wymagających

Wielu osobom rower kojarzy się z beztroską jazdą po ulicznej ścieżce lub wokół jeziora. To czysta rekreacja i rozrywka, która nie wymaga od nas jakichś wyjątkowych umiejętności. Jednak w zupełnie innej sytuacji są ci, którzy jazdę rowerem traktują jako sposób na bardziej intensywne wrażenia. Im trudniejszy teren, po którym poruszamy się rowerem, tym rosną wymagania zarówno w odniesieniu do rowerzysty, jak i sprzętu, którym będzie się on posługiwał. Jeśli zależy nam na tym, by od czasu do czasu spróbować swoich sił w konfrontacji z trudnymi warunkami, najlepiej sięgnąć po dobry rower górski.

Jak wskazuje nazwa, rowery tego typu są dedykowane do poruszania się w górskich warunkach, czyli tam, gdzie często występują nierówności terenu, a także nie brakuje większych wzniesień. Taki rower jest specjalnie projektowany i wytwarzany z tworzyw równocześnie lekkich, jak i bardzo wytrzymałych. Poruszając się nim musimy przywyknąć do nieco innego trybu jazdy, który wymaga odrobinę więcej siły. Są ludzie, którzy świadomie zaczynają swoją przygodę z rowerami od „górali” i nie wyobrażają sobie, aby jeździć czymś innym. Nadmieńmy, że górskie modele doskonale sprawdzą się także w miastach.

Skoro już mamy taki rower dla ambitnych, to warto zrobić z niego właściwy użytek. Poruszając się leśnymi duktami, które aż roją się od nierówności, wystających kamieni i wąskich ścieżynek sprawdzimy, na ile rower sprawdza się w takich warunkach. Przede wszystkim jednak sprawdzimy samych siebie. Potrzeba pewnej dozy fizycznej sprawności i wytrzymałości, a także niemało refleksu, by szczęśliwie pokonać taką trasę nie zaliczając przy tym upadku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *