Ruch to zdrowie

Uprawiając różnego rodzaju sporty dajemy sobie szansę na poprawę ogólnej sprawności i lepsze funkcjonowanie na co dzień. Lekarze podkreślają regularnie, że aktywność fizyczna jest jednym ze sposobów na poprawę zdrowia i wydłużenie życia, na co nie brakuje dowodów. Osoby, które przez całe swoje życie były aktywne bardzo często dożywają sędziwego wieku, rzadziej chorują i pomimo wielu lat na karku wciąż są w doskonałej dyspozycji nie tylko fizycznej, ale także intelektualnej. Dlaczego mielibyśmy nie dołączyć do tego zacnego grona?

Im wcześniej zaczniemy poważnie myśleć o zaangażowaniu w sport, tym lepiej dla nas. Dzieci z rodzin, gdzie opiekunowie przywiązują dużą wagę do ruchu bardzo szybko zaczynają się aktywnie zajmować zarówno konkretnymi dyscyplinami, jak też treningiem ogólnorozwojowym. Prosta gimnastyka jest świetnym patentem na ruch i może stanowić wstęp do zaangażowania w bardziej popularne i konkretne sporty. Świetna jest także jazda na rowerze, którą warto wprowadzić do stałego treningowego „jadłospisu”.

Kiedy już zauważymy, jak pod wpływem uprawiania sportów nasz organizm lepiej funkcjonuje, a jakieś dolegliwości, które nam dokuczały ustępują, nie należy spoczywać na laurach. Jedynie konsekwencja w działaniu pozwoli nam cieszyć się doskonałą formą na dłużej. Treningi nie muszą być ani długie, ani forsowne. Bardzo ważne jednak, aby odbywać je systematycznie i nie robić przerw pomiędzy sesjami. Jeśli założyliśmy, że mamy aktywności oddawać się codziennie po 30-40 minut, tak właśnie postępujmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *