Proste domowe ćwiczenia

Sprawy związane z treningami i dbałością o dobrą kondycję możemy rozwiązać jeszcze prościej niż udając się na jogging lub jadąc rowerem. Istnieje bardzo wiele świetnych ćwiczeń, które możemy wykonać bez wychodzenia z domu. To idealna opcja, jeśli za oknami panuje zła pogoda, a mimo to nie chcemy zaniedbywać formy. Niektóre z bardzo efektywnych ćwiczeń nie wymagają nawet wykorzystania dodatkowego sprzętu, choć są i takie, gdzie akcesoria są przydatne. Trening domowy pobudza także kreatywność w wykorzystaniu przedmiotów, które towarzyszą nam cały czas.

Robiąc brzuszki możemy wykorzystać tapczan, aby zaprzeć się nogami i wykonywać to ćwiczenie w sposób efektywny. Zazwyczaj pomiędzy podłogą a łóżkiem lub kanapą znajduje się szpara wystarczająca, aby wsadzić tam nogi i usztywnić dolną część naszego ciała. W takim układzie ćwiczenie pójdzie nam jak z płatka. Do robienia pompek wystarczy jedynie gładka powierzchnia podłogi, choć pomocne będą specjalne uchwyty, które można bez problemu kupić. Nie są one drogie. Ćwiczenia rozciągające wymagają od nas jedynie wykonywania odpowiednich ruchów – poradzimy sobie bez sprzętu.

Jeśli zależy nam na wzmocnieniu mięśni rąk i klatki piersiowej, to oprócz wspomnianych pompek, które sprawdzają się w tym kontekście idealnie, przyda się również ćwiczenie typowo siłowe. W warunkach profesjonalnych służą do tego hantle, jednak nie każdy z nas ma je w domu. Skuteczne będą zwykłe plastikowe butelki wypełnione wodą. Jeden litr wody odpowiada wadze jednego kilograma, więc możemy swobodnie regulować obciążenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *