Łatwo dostępny sprzęt

Dziś nie ma praktycznie żadnych problemów z kupnem porządnego roweru. Sklepy są pełne świetnych propozycji, choć trzeba się nieco znać na temacie, aby kupić naprawdę dobry jednoślad. Obok tych, które zapewnią nam długie i przyjemne użytkowanie są również znacznie słabsze modele, które są podatne na awarie i ciężko określić je mianem solidnych. Nie da się ukryć, że istotnym wyznacznikiem nawet dla laików może być cena. Za naprawdę solidny rower, który będzie naszym niezłomnym towarzyszem na długie lata należy sporo zapłacić. W nagrodę dostaniemy sprzęt wysokiej jakości.

Poza samym rowerem liczą się również wszelkie dodatkowe akcesoria, w które powinien być wyposażony szanujący się rowerzysta. Weźmy chociażby kask, który budzi wśród rowerzystów sporo kontrowersji. Na pewno nie jest on twarzowy i najlepiej się w nim nie wygląda – zwłaszcza w czasie jazdy typowo rekreacyjnej, obliczonej na rozrywkę i aktywne spędzenie czasu. Równocześnie jednak zakładają kaski zawodowi kolarze czy rowerzyści górscy i nie czynią tego bez powodu. Kask może uratować nasze życie oraz zdrowie, ponieważ uchroni nas przed urazem w razie upadku.

Konsekwencje uderzenia głową w twardą powierzchnię mogą być tragiczne, stąd nie należy ryzykować. W szczególności najmłodsi i mało doświadczeni rowerzyści powinni nosić na głowie kask, aby zminimalizować ryzyko kontuzji. Dobrej jakości kaski nie kosztują fortuny, a spełniają swoje zadanie wzorowo. Nie należy też zapominać o innych elementach, takich jak oświetlenie rowerowe, bidon na wodę czy specjalny pokrowiec na siodełko (uczyni on dłuższą jazdę znacznie wygodniejszą).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *