Jazda rowerem jako element treningu

Dobra forma przez cały rok – to duże wyzwanie. Sposobów na utrzymanie kondycji jest cała masa i rower należy do tych narzędzi, które pozwalają zadbać o tę sferę naszego życia i równocześnie rozwiązać wiele innych spraw. Przecież rower to środek transportu – za jego pomocą poruszamy się po mieście i nie tylko. Dotarcie z domu do pracy za pomocą roweru to świetna opcja, w szczególności wiosną oraz latem, ale generalnie we wszystkie suche dni. Jazda w deszczowej aurze już taka przyjemna ani bezpieczna nie jest.

Planując globalny trening warto uwzględnić w nim rower, jeśli takowy już posiadamy. Jeśli nie, pomyślmy o jego zakupie. Nie musi to być od razu jednoślad z wysokiej półki, ale raczej taki pojazd, którego nie będzie nam szkoda wybrudzić czy poocierać. Jeśli będziemy jazdę traktować w charakterze treningowym, to warto pojawiać się w miejscach, w których poruszanie się rowerem wymaga nieco więcej wysiłku. Wówczas będziemy efektywnie ćwiczyć różne partie naszych mięśni, co przyczyni się do naszego rozwoju fizycznego.

Jak każdy trening, tak i wymagającą jazdę rowerem musimy dozować sobie stopniowo. Ogromnym błędem jest rzucanie się od razu na głęboką wodę, ponieważ zbyt forsowne działania stanowią spore obciążenie dla organizmu. Ludzie, którzy nie złapali jeszcze odpowiedniej formy mogą przepłacić to problemami zdrowotnymi, które oddalą w czasie kolejne treningi. Stąd nasz postulat, aby rozplanować rowerową przygodę z rozsądkiem, a jeśli trzeba – poradzić się fachowca, który wskaże nam rozwiązanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *