Czy inwestować w dobrą markę?

Podobnie jak w przypadku samochodów mamy marki gorsze i lepsze, tak i rowery stawiają przed nami wybór w materii producenta. Fabryk, w których powstają rowery jest bardzo wiele. Coraz większym uznaniem cieszą się jednoślady z Chin. Na ich popularność wpływa niska cena i łatwa dostępność w sklepach wielkopowierzchniowych, jednakże jakość to już zupełnie inna sprawa. Nietrudno o przykre niespodzianki w tym zakresie. Dlatego ambitniejsi rowerzyści wolą nie tracić czasu na chińską taniznę, ale od razu decydują się na coś z wyższej półki.

Takie podejście jest o tyle sensowne i opłacalne, że droższy rower gwarantuje nam solidność i sprawne działanie na długi czas. Dobre materiały oraz dbałość o detale sprawiają, że rowerowe „mercedesy” mogą cieszyć nas przez wiele lat, o ile obejdzie się bez kraks, a użytkownik odpowiednio zadba o konserwację. O ile tani rower można potraktować z większym luzem, to już nad tym droższym warto czuwać. Nie chodzi wyłącznie o samą eksploatację, ale również zabezpieczenie jednośladu przed kradzieżą.

Proste i tanie wężyki do przywiązywania roweru należy sobie darować, ponieważ dla złodzieja wyposażonego w sekator to żadna przeszkoda. Należy się postarać, aby rower był chroniony znacznie lepiej. Bez problemu można kupić specjalne uchwyty, których sforsowanie jest bardzo trudne, a rower jest w takim układzie doskonale chroniony przed kradzieżami. Koszt takiego gadżetu jest nieco większy, ale przynajmniej możemy być spokojni, gdy zostawimy pojazd gdzieś na zewnątrz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *